Lige nu: Finansiering fra 0,29% i rente på udvalgte høstmaskiner
X9

100 tons mejetærskeren

Bliv veludstyret til årets høst!

Finansiering fra 0,29% i rente på udvalgte mejetærskere i T-, S- og X-serien

Lige nu tilbyder vi en attraktiv finansiering, hvis du køber eller leaser en John Deere T-, S- eller X-serie mejetærsker. Fra 0,29% i variabel rente ved køb og 1,59% ved leasing til levering inden årets høst.

Kampagnen gælder udvalgte T-, S- og X-serie mejetærskere ved bestilling inden den 25. april 2025.

Løbetid fra 3 år og min. 10% i udbetaling. Det kræver positiv kreditgodkendelse gennem John Deere Finans for at kunne benytte sig af tilbuddet. 

Kontakt en af vores sælgere for at høre mere. Find din nærmeste afdeling her: https://semleragro.dk/find-os/ 

Finansiering

Rentesatser ved købekontrakt
Udbetaling fra 10%-50%
3 år - 0,29%
4 år - 1,09%
5 år - 1,79%
6 år - 2,29%
7 år - 2,59%

Rentesatser ved finansiel leasing
Udbetaling fra 10%-50%
3 år - 1,59% (restværdi 50%)
4 år - 2,09% (restværdi 40%)
5 år - 2,59% (restværdi 35%)
6 år - 2,79% (restværdi 30%)
7 år - 3,09% (restværdi 25%)

Der tages forbehold for trykfejl.

Find nærmeste afdeling

Kontakt din nærmeste afdeling og hør mere om kampagnens mange modeller

Find os

John Jakobsen høster op til 100 tons i timen

Med imponerende kapacitet og et lavt brændstofforbrug har X9 været en gamechanger for Jakobsgård. Det avancerede 40-fods skærebord og den nemme betjening gør arbejdet i marken til en drøm.

Kapaciteten i den nye X9 er næsten dobbelt så stor som den gamle mejetærsker, vi havde før. Og vores dieselforbrug, inklusive alt, er pt på 16,3 liter per hektar. Og når vi lægger halm af, så ligger vi på omkring de 13 liter per hektar. I den gamle lå vi altid som gennemsnit på 20-24 liter per hektar. Så det jo ikke helt tosset, siger John Jakobsen.

Læs mere her